به سایت نقاشی ساختمان بهرنگ خوش آمدید:)

نقاشی ساختمان با غلطک + تکنیک ها و نکات

نقاشی ساختمان با غلطک + تکنیک ها و نکات

این نکات نقاشی ما ترفندها و تکنیک هایی را به شما نشان خواهیم داد که متخصصان نقاشی ساختمان برای داشتن یک اتاق کاملاً رنگ شده استفاده می کنند. تنها چیزی که نیاز دارید چند ابزار اولیه برای رنگ آمیزی سریع، به دست آوردن نتایج عالی و بدون ایراد است. رنگ آمیزی یکی از کم هزینه ترین راه ها برای ساختن اتاق است، پس برای نقاشی ساختمان با غلطک یک غلطک بردارید و بیایید دست به کار شویم.

 

پوشش غلتک رنگ را با رنگ پر کنید

پوشش غلتک رنگ را با فرو بردن حدود2سانتی متر در رنگ و سپس غلتاندن آن بر روی صفحه رنگ پر کنید. پر کردن روکش غلتکی خشک با رنگ به پنج یا شش تکرار نیاز دارد. پس از آن، دو یا سه دیپ تمام چیزی است که نیاز دارید. بگذارید غلتک تقریباً از رنگ چکه کند.

 

احتمالاً اکثر شما قبلاً از غلتک های رنگ استفاده کرده اید، با درجات مختلف موفقیت. شاید همین الان وارد زمین شدی و شروع به غلت زدن کردی و در حین حرکت تکنیک خودت را توسعه دادی. یا ممکن است دستورالعمل‌هایی را بخوانید که به شما می‌گویند قبل از اینکه رنگ را در یک الگو، معمولاً W، بمالید. ما یک رویکرد کمی متفاوت را به شما نشان خواهیم داد.

در این مقاله روش ساده ای را به شما آموزش می دهیم تا به سرعت یک لایه رنگ لاتکس صاف و یکدست را روی دیوار بمالید. شیک نیست، اما کار را در زمان بی سابقه انجام می دهد و مشکلات رایج مانند مناطق نور، علائم غلطکی و برجستگی های ساخته شده را که گاهی اوقات گریبان اولین بار نقاشان را می گیرد، از بین می برد.

 

با این حال، حتی بهترین تکنیک با تجهیزات بی کیفیت کار نمی کند. وقتی می‌توانید یک راه‌انداز حرفه‌ای بخرید که مادام‌العمر دوام می‌آورد، پول خود را برای نصب غلتک دور ریختنی همه‌در یک هدر ندهید. با یک قاب غلتکی خوب شروع کنید. برای افزایش دسترسی و کنترل بهتر، یک غلطک 25 سانتی متری استفاده کنید کنید. دسته چوبی روی انتهای غلطک رنگ. می توانید از دسته جارو نخی نیز استفاده کنید.

برای رنگ به ظرفی نیاز دارید. در حالی که اکثر صاحبان خانه از سینی های رنگ استفاده می کنند، به ندرت می توانید حرفه ای را ببینید که از سینی رنگ استفاده کند. این به این دلیل است که یک سطل 5 گالن با صفحه سطل مخصوص که روی لبه آویزان است، بسیار بهتر عمل می کند.

نحوه صحیح رنگ آمیزی دیوار با غلطک

از کف تا سقف بالا و پایین بپیچید و هر بار در حدود سه چهارم عرض غلتک حرکت کنید تا همیشه کمی با حرکت قبلی همپوشانی داشته باشید. وقتی به گوشه رسیدید، تا جایی که می توانید بدون دست زدن به دیوار مجاور، غلت بزنید. مراحل 1 تا 3 را تکرار کنید تا تمام دیوار رنگ آمیزی شود.

نکاتی برای رنگ آمیزی ساختمان با غلطک

رنگ را صاف کنید

رنگ را در امتداد سقف با استفاده از یک حرکت افقی طولانی بدون بارگیری مجدد غلتک با رنگ صاف کنید. اگر به اندازه کافی مهارت دارید که در حین غلتیدن به صورت عمودی تا  سه سانتی متر از سقف غلت بزنید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

پیشنهاد مطالعه :5 نکته برای رنگ آمیزی ساختمان اداری و تجاری

یک لبه مرطوب نگه دارید. مرطوب نگه داشتن لبه برای تمام کارهای رنگ آمیزی با کیفیت بسیار مهم است، چه میناکاری درب، لاک زدن مبلمان یا غلتاندن رنگ روی دیوار. ایده این است که دنباله کار را برنامه ریزی کنید و به اندازه کافی سریع کار کنید تا همیشه رنگ تازه اعمال شده را روی رنگی که هنوز خیس است بپوشانید.

به عنوان مثال، اگر برای استراحت در وسط دیوار توقف کنید و بعد از خشک شدن این بخش شروع به رنگ آمیزی کنید، احتمالاً یک علامت دور در محل اتصال دو ناحیه خواهید دید. تکنیک نورد که نشان می‌دهیم از این مشکل جلوگیری می‌کند و به شما امکان می‌دهد به سرعت یک منطقه بزرگ را با رنگ بپوشانید و سپس دوباره آن را صاف کنید – که ما را به دومین تکنیک مهم نقاشی ساختمان در تهران می‌رساند.

آن را دراز بکشید، آن را صاف کنید. بزرگ‌ترین اشتباهی که اغلب نقاش ساختمان مبتدی مرتکب می‌شوند، چه در حال استفاده از قلمو  باشند و چه در حال استفاده از غلتطک، این است که استفاده از رنگ بسیار طولانی است

 

تا می توانید نزدیک شوید. از آنجایی که غلطک ها نمی توانند به لبه ها محکم شوند، اولین مرحله رنگ آمیزی این است که در امتداد سقف، داخل گوشه ها و قالب ها برس بزنید. این فرآیند “برش” آثار قلم مو را بر جای می گذارد که با بافت غلتکی روی بقیه دیوار مطابقت ندارد. برای داشتن ظاهری زیبا، باید تا آنجا که ممکن است آثار قلم مو را با غلتک بپوشانید.

این کار را با غلتاندن با دقت به گوشه های داخلی، قالب ها و سقف انجام دهید. انتهای باز غلتک را به سمت لبه قرار دهید و به خاطر داشته باشید که از غلتکی که کاملاً پر از رنگ است استفاده نکنید. با تمرین، می‌توانید به سه سانتی متراز سقف که به صورت عمودی می‌چرخد برسید و می‌توانید از خزیدن روی یک نردبان برای نقاشی افقی مانند آنچه در بالا نشان دادیم اجتناب کنید.

 

توده ها را قبل از خشک شدن انتخاب کنید. این اجتناب ناپذیر است که در نهایت با یک توده در رنگ خود مواجه شوید. روکش غلتکی را دور از کف قرار دهید تا بقایایی را که بعداً روی دیوار پخش می شوند جمع کند. خشک شدن تکه های رنگ از لبه سطل یا صفحه سطل نیز می تواند باعث این مشکل شود. هنگامی که از سطل استفاده نمی کنید، آن را با یک پارچه مرطوب بپوشانید.

اگر رنگ نیمه خشک شده از روی صفحه می ریزد، آن را بیرون آورده و تمیز کنید. یک پارچه خیس را در جیب خود نگه دارید و در حین حرکت، توده ها را از دیوار جدا کنید. رنگ مورد استفاده را از صافی مشبک رنگ صاف کنید تا توده ها از بین بروند.

برای ارتباط با تیم بهرنگ لطفا با ما تماس بگیرید.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به نقاشی ساختمان بهرنگ می باشد.

</> طراحی و توسعه: میلاد رضایان